AZ IDEGENEK LETCIKLUSA 
Tojs: A tojs krlbell egy mter magas s kt lb szles, a tetejn ngy sziromszer kpzdmnnyel, amelyek az arctmad kibjsakor sztnylnak. A tojst a kirlyn helyezi el a fszekben a tojcsve segtsgvel. A tojs lettartama nem ismert, de valsznleg kpes vszzadokig is letben tartani az arctmadt a belsejben tallhat bzs, kocsonyaszer anyag segtsgvel. Az arctmad a tojsban mlylomszer llapotban vr. Ha a kzelben lehetsges ldozatot szlel a tojs az indaszer rzkeli segtsgvel, azonnal felbreszti az arctmadt, amely rgtn elmszik s megkeresi az ldozatot.



Arctmad: Az arctmad farokkal egytt krlbell egy, msfl mter hossz. Van egy visszahzhat, csszer szerve, amellyel az embrit juttatja a gazdatest szervezetbe. Az arctmad nagyon szvs, kpes szlssges krlmnyek kztt is letben maradni. Ha a kzelben megfelel ldozat tartzkodik, kimszik a tojsbl s az izmos farkval ellki magt a leend gazdatest fel. Ha elvti az ugrs hat darab lba segtsgvel gyorsan az ldozat utn iramodik Olyan eset mg nem fordult el, hogy az arctmad lassan mszott volna az ldozata fel, a tapasztalatok szerint inkbb dinamikus mozgssal kzelti meg a kiszemelt llnyt. Tbbnyire azonban nem maguk kapjk el a betolakodt, hanem a herk a gyantaszer vladkuk segtsgvel a mg l szemlyeket mintegy begubzzk, gy az nem tud elmeneklni az el helyezett tojsbl kitr arctmad ell. Az arctmad a farkval s a lbaival rkapaszkodik az arcra, s a visszahzhat szerve segtsgvel embrit juttat a gazdaszervezetbe, s ekzben vgig mintegy kmban tartja azt. Az ldozatrl utna magtl levlik, igaz mr dgltten, ekkor mg a szerencstlen, akibe az embrit beleltette nem hal meg, de a kmbl felbred. Eddig nem volt r plda, hogy sikerlt volna eltvoltani brkirl is anlkl, hogy az bele ne halt volna, mivel olyan ersen kapaszkodik az arcra, hogy leszedni nem csak levgni lehetne, ez viszont azrt nem lehetsges, mert a vre savas.

Embri: Az embri a biztonsgot jelent mellkasregben, a szegycsont mgtti rszben nvekszik a kitrs pillanatig, ez a „szlets” pillanata a gazdaszervezet szmra majd a knokkal teli hallt jelenti. Mivel az embri a gazdatest szervezetbl szerzi a tpllkot, ezrt az maghoz trve hatalmas hsget rez. Az lskd lny vegyi anyagot juttat az emsztrendszerbe, hogy a tbbi idegen szmra megklnbztethetv tegye az ltala mr birtokba vett lnyt, gy megvja azt az esetleges tmadstl. Az embri beltetse utn a szemly csak lzat rez, ami a test reakcija az idegen szvetre, ez miutn az idegen lemsolta a gazdatest DNS szerkezett elmlik. A kznsges embrinak a teljes kifejldshez krlbell 17 rra van szksge, mg egy kirlyn embrijnl ez az id 24-25 ra, a bonyolultabb testfelpts miatt. A U.S.M. Aurign a kifejldshez csak 3-4 rra volt szksgk a kznsges embriknak, s 10-12 rra a kirlyn embrijnak, ez az emberi s az idegen DNS sikeres tvzsnek volt ksznhet. Az embri a gazdatesttel egytt elpusztul amikor azt valami vgzetes srls ri, ha mg nem tudott addig kellkppen kifejldni.
Mellkhasnyit: A mellkasnyit a kitrsekor elszr a szegycsontot szilnkosra tri, majd tszaktja a gazdaszervezet brt s hst, ez nagymennyisg vrvesztesggel, s minden esetben azonnali halllal jr. Ekkor mg a lny hosszks alak, kifejletlen, s cskevnyes vgtagokkal rendelkezik. A mellkasnyit a kgyhoz hasonl mozgssal gyorsan kpes haladni. Az els dolog amit tesz miutn eltrt, hogy vist egyet, gy kezdi el hasznlni a tdejt. Ezutn rgtn elhagyja a gazdatestet. Hogy miket eszik amg teljesen ki nem fejldik az ismeretlen, de azt tudni, hogy egyszer-ktszer vedlik amg el nem ri a vgleges mrett. Mivel az anyagcserje sokkal gyorsabb ms llnyeknl 2-3 ra alatt elri a teljes magassgt, ami valamennyivel kt mter feletti.
Here (Internecivus Raptus): A here vagy ms nven harcos krlbell kt mter magas, izmos farka kinyjtott llapotban szintn kt mter hosszsg. Ez a teremtmny nem bocst ki semmifle ht. A hosszks fej a nagymret agynak ad helyet, az agy a mretbl kvetkezen komplexebb mint az ember, s valsznleg a lny intelligencija is magas az agymret miatt. A fiatalabb egyedek fejn ttetsz „csuklyaszer” rsz tallhat, amely ahogy az egyed regszik, fokozatosan eltnik, ez valsznleg arra szolgl, hogy a fejet vdje amg a koponya tkletesen meg nem ersdik. A lnyek rendelkeznek azzal a tulajdonsggal, hogy kpesek a falakon s a plafonon mszni, ez azonban nem minden falra igaz, ugyanis nmelyiken mg az idegen harcosok sem tudnak felmszni. A herk htn tallhat t nagyobb tskeszer kinvs, amelyek valsznleg a gerinc nylvnyai. A legfels kettnek az a szerepe, hogy megvdje a lnyt a htulrl rkez tmadsoktl, illetve az, hogy nagyobbnak s gy flelmetesebbnek tnjn az idegen harcos. A tbbiben mirigy tallhat, amelynek a segtsgvel a specilis gyantt lltja el. Ez a gyanta arra szolgl, hogy kiptsk a fszket vagy ppen a gazdatestnek sznt ldozatot, tartsk fogva. Viszont a Fiorina 161-en felbukkan lnyen nem voltak lthatk ilyen tskk. A szjban tallhat msodik llkapocs, igazbl egy mdosult nyelv, amelyet tmadsra hasznl s tizenkt hvelyknyire kpes kinyjtani. s ez a nyelv ersebb mint a csont. A here kpes viszonylag nagy tvolsgra savat kpni, amely gyorsan lemarja az ldozatrl a hst. Az idegen harcos az izmos farkt nagy gyorsasggal kpes hasznlni tmadsra s vdekezsre egyarnt, ezzel kpes akr egy szrssal is meglni az ellenfelt. Ha ppen gy hozza a szksg kpes gyors szshoz is hasznlni a farkt. A fejn tallhat rzkszervekkel kpes a legaprbb kls ingereket is szlelni. Nem eszi meg az embereket s azt se tudni, hogy tulajdonkppen mivel tpllkozik. Nem tudni, hogy milyen bels rzkszervekkel rendelkeznek s meddig lnek.





Kirlyn (Regina Horribilis): A kirlyn krlbell ngy s fl mter magas, a rendkvl ers farknak a hosszsga megegyezik a testmagasgval. Az idsebb kirlyn elrheti a nyolc mtert is. A kirlyn fejnek a htuljn tallhat egy koronaszer nylvny, amely krlbell kt mter hossz. Rendelkezik mg egy msodik pr karral is, de ezek a karok mr elcskevnyesedtetek. A bels, msodik llkapcsa hasonl a herkhez, de nagyobb, erteljesebb s messzebbre is kpes kinyjtani. Felttelezsek szerint a msodik pr kar a przsi folyamatnl jtszhat szerepet. Az U.S.M. Aurign szletett kirlyn mr nem tojsokkal szaporodott az emberi gnnel val keresztezsnek ksznheten, hanem az emberhez hasonlan elevenen szlte meg utdjait. Az gy szletett egyed mr teljesen kifejldve jtt a vilgra, azt viszont nem tudni, hogy mirt vgzett az anyjval. A kirlyn a tojcsve segtsgvel helyezi el a herk ltal kialaktott fszekben a tojsokat, amelyek szma 45-200 kztt is lehet. A kirlyn „plyafutsnak” az j kirlyn szletse vet vget, amelyik tveszi a kiregedett egyed helyt. A tojsokat a herk nha ms helyekre is elhordjk a fszekbl. Az, hogy egy kirlyn meddig lhet maximum nem ismert.



A CIKK TELJES MRTKBEN GERIE TULAJDONA! A SZERZI JOGOK RVNYESLNEK!
|