AZ IDEGENEK ÉLETCIKLUSA
Tojás: A tojás körülbelül egy méter magas és két láb széles, a tetején négy sziromszerű képződménnyel, amelyek az arctámadó kibújásakor szétnyílnak. A tojást a királynő helyezi el a fészekben a tojócsöve segítségével. A tojás élettartama nem ismert, de valószínűleg képes évszázadokig is életben tartani az arctámadót a belsejében található bűzös, kocsonyaszerű anyag segítségével. Az arctámadó a tojásban mélyálomszerű állapotban vár. Ha a közelében lehetséges áldozatot észlel a tojás az indaszerű érzékelői segítségével, azonnal felébreszti az arctámadót, amely rögtön előmászik és megkeresi az áldozatot.
Arctámadó: Az arctámadó farokkal együtt körülbelül egy, másfél méter hosszú. Van egy visszahúzható, csőszerű szerve, amellyel az embriót juttatja a gazdatest szervezetébe. Az arctámadó nagyon szívós, képes szélsőséges körülmények között is életben maradni. Ha a közelben megfelelő áldozat tartózkodik, kimászik a tojásból és az izmos farkával ellöki magát a leendő gazdatest felé. Ha elvéti az ugrás hat darab lába segítségével gyorsan az áldozat után iramodik Olyan eset még nem fordult elő, hogy az arctámadó lassan mászott volna az áldozata felé, a tapasztalatok szerint inkább dinamikus mozgással közelíti meg a kiszemelt élőlényt. Többnyire azonban nem maguk kapják el a betolakodót, hanem a herék a gyantaszerű váladékuk segítségével a még élő személyeket mintegy begubózzák, így az nem tud elmenekülni az elé helyezett tojásból kitörő arctámadó elöl. Az arctámadó a farkával és a lábaival rákapaszkodik az arcra, és a visszahúzható szerve segítségével embriót juttat a gazdaszervezetbe, és eközben végig mintegy kómában tartja azt. Az áldozatról utána magától leválik, igaz már döglötten, ekkor még a szerencsétlen, akibe az embriót beleültette nem hal meg, de a kómából felébred. Eddig nem volt rá példa, hogy sikerült volna eltávolítani bárkiről is anélkül, hogy az bele ne halt volna, mivel olyan erősen kapaszkodik az arcra, hogy leszedni nem csak levágni lehetne, ez viszont azért nem lehetséges, mert a vére savas.
Embrió: Az embrió a biztonságot jelentő mellkasüregben, a szegycsont mögötti részben növekszik a kitörés pillanatáig, ez a „születés” pillanata a gazdaszervezet számára majd a kínokkal teli halált jelenti. Mivel az embrió a gazdatest szervezetéből szerzi a táplálékot, ezért az magához térve hatalmas éhséget érez. Az élősködő lény vegyi anyagot juttat az emésztőrendszerbe, hogy a többi idegen számára megkülönböztethetővé tegye az általa már birtokba vett lényt, így megóvja azt az esetleges támadástól. Az embrió beültetése után a személy csak lázat érez, ami a test reakciója az idegen szövetre, ez miután az idegen lemásolta a gazdatest DNS szerkezetét elmúlik. A közönséges embriónak a teljes kifejlődéshez körülbelül 17 órára van szüksége, míg egy királynő embriójánál ez az idő 24-25 óra, a bonyolultabb testfelépítés miatt. A U.S.M. Aurigán a kifejlődéshez csak 3-4 órára volt szükségük a közönséges embrióknak, és 10-12 órára a királynő embriójának, ez az emberi és az idegen DNS sikeres ötvözésének volt köszönhető. Az embrió a gazdatesttel együtt elpusztul amikor azt valami végzetes sérülés éri, ha még nem tudott addig kellőképpen kifejlődni.
Mellkhasnyitó: A mellkasnyitó a kitörésekor először a szegycsontot szilánkosra töri, majd átszakítja a gazdaszervezet bőrét és húsát, ez nagymennyiségű vérveszteséggel, és minden esetben azonnali halállal jár. Ekkor még a lény hosszúkás alakú, kifejletlen, és csökevényes végtagokkal rendelkezik. A mellkasnyitó a kígyóhoz hasonló mozgással gyorsan képes haladni. Az első dolog amit tesz miután előtört, hogy visít egyet, így kezdi el használni a tüdejét. Ezután rögtön elhagyja a gazdatestet. Hogy miket eszik amíg teljesen ki nem fejlődik az ismeretlen, de azt tudni, hogy egyszer-kétszer vedlik amíg el nem éri a végleges méretét. Mivel az anyagcseréje sokkal gyorsabb más élőlényeknél 2-3 óra alatt eléri a teljes magasságát, ami valamennyivel két méter feletti.
Here (Internecivus Raptus): A here vagy más néven harcos körülbelül két méter magas, izmos farka kinyújtott állapotban szintén két méter hosszúságú. Ez a teremtmény nem bocsát ki semmiféle hőt. A hosszúkás fej a nagyméretű agynak ad helyet, az agy a méretéből következően komplexebb mint az emberé, és valószínűleg a lény intelligenciája is magas az agyméret miatt. A fiatalabb egyedek fején áttetsző „csuklyaszerű” rész található, amely ahogy az egyed öregszik, fokozatosan eltűnik, ez valószínűleg arra szolgál, hogy a fejet védje amíg a koponya tökéletesen meg nem erősödik. A lények rendelkeznek azzal a tulajdonsággal, hogy képesek a falakon és a plafonon mászni, ez azonban nem minden falra igaz, ugyanis némelyiken még az idegen harcosok sem tudnak felmászni. A herék hátán található öt nagyobb tüskeszerű kinövés, amelyek valószínűleg a gerinc nyúlványai. A legfelső kettőnek az a szerepe, hogy megvédje a lényt a hátulról érkező támadásoktól, illetve az, hogy nagyobbnak és így félelmetesebbnek tűnjön az idegen harcos. A többiben mirigy található, amelynek a segítségével a speciális gyantát állítja elő. Ez a gyanta arra szolgál, hogy kiépítsék a fészket vagy éppen a gazdatestnek szánt áldozatot, tartsák fogva. Viszont a Fiorina 161-en felbukkanó lényen nem voltak láthatók ilyen tüskék. A szájában található második állkapocs, igazából egy módosult nyelv, amelyet támadásra használ és tizenkét hüvelyknyire képes kinyújtani. És ez a nyelv erősebb mint a csont. A here képes viszonylag nagy távolságra savat köpni, amely gyorsan lemarja az áldozatról a húst. Az idegen harcos az izmos farkát nagy gyorsasággal képes használni támadásra és védekezésre egyaránt, ezzel képes akár egy szúrással is megölni az ellenfelét. Ha éppen úgy hozza a szükség képes gyors úszáshoz is használni a farkát. A fején található érzékszervekkel képes a legapróbb külső ingereket is észlelni. Nem eszi meg az embereket és azt se tudni, hogy tulajdonképpen mivel táplálkozik. Nem tudni, hogy milyen belső érzékszervekkel rendelkeznek és meddig élnek.
Királynő (Regina Horribilis): A királynő körülbelül négy és fél méter magas, a rendkívül erős farkának a hosszúsága megegyezik a testmagaságával. Az idősebb királynő elérheti a nyolc métert is. A királynő fejének a hátulján található egy koronaszerű nyúlvány, amely körülbelül két méter hosszú. Rendelkezik még egy második pár karral is, de ezek a karok már elcsökevényesedtetek. A belső, második állkapcsa hasonló a herékéhez, de nagyobb, erőteljesebb és messzebbre is képes kinyújtani. Feltételezések szerint a második pár kar a párzási folyamatnál játszhat szerepet. Az U.S.M. Aurigán született királynő már nem tojásokkal szaporodott az emberi génnel való keresztezésnek köszönhetően, hanem az emberhez hasonlóan elevenen szülte meg utódjait. Az így született egyed már teljesen kifejlődve jött a világra, azt viszont nem tudni, hogy miért végzett az anyjával. A királynő a tojócsöve segítségével helyezi el a herék által kialakított fészekben a tojásokat, amelyek száma 45-200 között is lehet. A királynő „pályafutásának” az új királynő születése vet véget, amelyik átveszi a kiöregedett egyed helyét. A tojásokat a herék néha más helyekre is elhordják a fészekből. Az, hogy egy királynő meddig élhet maximum nem ismert.
A CIKK TELJES MÉRTÉKBEN GERIE TULAJDONA! A SZERZŐI JOGOK ÉRVÉNYESÜLNEK!
|